МІДЬ


Виробництво міді здійснюється в кілька етапів. Мідь виробляється або з мідної руди (первинної міді), або з мідного брухту (вторинна мідь). Під час виробництва первинної міді, мідний концентрат переробляється і після випалу перетворюється в чорнову мідь. Для виробництва вторинної міді мідний брухт, шлак, окалина, пил або стружка розплавляються разом з добавками коксу і шлакоутворювача.

Використовуються різні процеси виплавки. Отриманий рідкий мідний штейн (Cu 60 – 65%) переробляється в конверторі в чорнову мідь (Cu близько 98%). Після рафінування в анодних печах чистота міді становить понад 99%.

Одновиробничий лом високої чистоти використовується для виробництва дроту і труб з використанням процесу прямої плавки зі спеціальними шахтними печами і подальшим литтям.

Термічна обробка може змінити структуру матеріалу і інші властивості міді і адаптувати її для цільового використання. Для цих процесів доступні різні печі, такі як печі періодичного або безперервного типу плавлення. Колокольні печі використовуються для остаточної обробки

Галузі